Ранжируванням в застосуванні до пошукових систем називають сортування сайтів в пошуковій видачі. Як правило, існує безліч факторів для ранжирування, серед яких можна відзначити рейтинг сайту, кількість і якість зовнішніх посилань, релевантність тексту до пошукового запиту і багато інших, на підставі яких пошукова система формує список сайтів в пошуковій видачі.
Ранжирування сайту в пошуковій видачі залежить від безлічі факторів. Алгоритм ранжирування того чи іншого пошукача змінюється в процесі його функціонування.
Зокрема, один з механізмів ранжирування — це так зване посилальне ранжування, фактично представляє собою перенесення механізму підрахунку індексу цитування світу з наукових публікацій у всесвітню павутину (індекс цитування веб-сайтів). Цей вид ранжирування використовується всіма великими пошуковими системами.
На сьогодні ранжування сайтів формується виходячи з корисності користувачам сайту. Тобто крім використання прийомом в SEO для того що б сподобатися пошуковим системам (мета теги, внутрішня перелиновка заголовках (h1-h6), унікальність і корисність тексту, а також унікальність і підписи картинок та ін) ще враховується поведінковий фактор сайту (то наскільки сайт подобається користувачам, тобто показники відмов, час, проведений на сайті, глибина перегляду та інші дані доступні в засобах аналітики (найбільш популярні від Google та Yandex)) а також оцінювання сайту асесорами пошукових систем.