Google Analytics (скорочено GA) — безкоштовний сервіс, що надається Google для створення детальної статистики відвідувачів веб-сайтів. Статистика збирається на сервері Google, користувач розміщує тільки JS-код на сторінках свого сайту. Код відстеження спрацьовує, коли користувач відкриває сторінку у своєму веб-браузері (за умови дозволеного виконання Javascript в браузері).
Безкоштовна версія не гарантує обробку більш ніж 10 мільйонів переглядів сторінок на місяць. Для подібних сайтів з вересня 2011 року пропонується використовувати Google Analytics Premium (від 150 тис. доларів США на рік), який може обробляти до 1 мільярда відвідувань.
Сервіс інтегрований з Google AdWords. Особливістю сервісу є те, що вебмастер може оптимізувати рекламні та маркетингові кампанії Google AdWords за допомогою аналізу даних, отриманих за допомогою сервісу Google Analytics, про те звідки приходять відвідувачі, як довго вони залишаються на сайті і де вони знаходяться географічно. Користувачі бачать групи оголошень і віддачу від ключових слів у звітах. Також доступні додаткові можливості включаючи поділ відвідувачів на групи.
Користувачі сервісу можуть визначити цілі і послідовності переходів. Метою може виступати сторінка завершення продажу, показ певних сторінок, або завантаження файлів. Використовуючи цей інструмент, маркетологи можуть визначати, яка з рекламних кампаній є успішною, і знаходити нові джерела цільової аудиторії.
Сервіс Google є продовженням аналітичної системи Urchin on Demand компанії Urchin Software (Google викупила Urchin Software Corp. у квітні 2005 року). Google все ще надає окремий додаток Urchin. Клієнти Urchin забезпечуються такою ж підтримкою програмного продукту, як і до придбання корпорацією Google, нова бета-версія програми вийшла в жовтні 2007 року. В сервіс привнесені ідеї Adaptive Path, чий продукт, Measure Map, був викуплений і отримав назву Google Analytics в 2006 році.
Відкрита реєстрація в сервісі під маркою Google була відкрита в листопаді 2005 року. Однак з-за величезного напливу відвідувачів, нові реєстрації були припинені через кілька днів. У міру нарощування потужностей, Google ввела реєстрацію за запрошеннями. Починаючи з середини серпня 2006 року сервіс став доступний для всіх бажаючих. Нова версія інтерфейсу була випущена 17 травня 2007 року.
Будь-який користувач може додати до 50 профілів сайтів. Кожен профіль зазвичай відповідає одному сайту.
Google Analytics показує основну інформацію «на панелі інструментів», більш детальну інформацію можна отримати у вигляді звітів. У даний момент доступно більше 80 видів звітів, що настроюються.